Home / Oscillators / DSC6331MI1HA-033.3333
minImg
DSC6331MI1HA-033.3333
Microchip Technology
Product No:
DSC6331MI1HA-033.3333
Manufacturer:
Microchip Technology
Description:
MEMS OSC XO 33.3333MHZ LVCMOS
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Spread Spectrum Bandwidth -0.50%, Down Spread
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 3mA (Typ)
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Ratings -
Series DSC63XX
Function -
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 1.8V ~ 3.3V
Output LVCMOS
Mfr Microchip Technology
Base Resonator MEMS
Frequency 33.3333 MHz