DSM126Q018W075PB
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Product No:
DSM126Q018W075PB
Description:
11.6F, 18V, 112X57X19.5MM, STD M
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 65°C
Height - Seated (Max) -
Tolerance -10%, +30%
Termination Cable with Connector
Lead Spacing -
Voltage - Rated 18 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension -
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 65°C
Series DSM
Package / Case Module
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 11 F