DW-01-12-F-S-685
Samtec Inc.
Product No:
DW-01-12-F-S-685
Description:
CONN HDR 1POS STACK T/H GOLD
User Guide
Number of Rows 1
Number of Positions 1
Color Black
Length - Post (Mating) 0.235" (5.969mm)
Row Spacing -
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin 1.030" (26.162mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, DW
Pitch -
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.685" (17.400mm)
Package Bulk
Length - Tail 0.110" (2.794mm)