DW-02-13-F-S-826
Samtec Inc.
Product No:
DW-02-13-F-S-826
Description:
CONN HDR 2POS 0.1 STACK T/H GOLD
User Guide
Number of Rows 1
Number of Positions 2
Color Black
Length - Post (Mating) 0.294" (7.468mm)
Row Spacing -
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin 1.230" (31.242mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, DW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.826" (20.980mm)
Package Bulk
Length - Tail 0.110" (2.794mm)