DW-09-09-T-T-450
Samtec Inc.
Product No:
DW-09-09-T-T-450
Description:
CONN HDR 27POS 0.1 STACK T/H TIN
User Guide
Number of Rows 3
Number of Positions 27
Color Black
Length - Post (Mating) 0.170" (4.318mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) -
Length - Overall Pin 0.730" (18.542mm)
Contact Finish - Post (Mating) Tin
Series Flex Stack, DW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.450" (11.430mm)
Package Bulk
Length - Tail 0.110" (2.794mm)