DW-10-09-S-S-450
Samtec Inc.
Product No:
DW-10-09-S-S-450
Description:
CONN HDR 10POS 0.1 STACK T/H
User Guide
Number of Rows 1
Number of Positions 10
Color Black
Length - Post (Mating) 0.170" (4.318mm)
Row Spacing -
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin 0.730" (18.542mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, DW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.450" (11.430mm)
Package Bulk
Length - Tail 0.110" (2.794mm)