DW-11-13-G-Q-200
Samtec Inc.
Product No:
DW-11-13-G-Q-200
Manufacturer:
Samtec Inc.
Description:
CONN HDR 22POS 0.1 STACK T/H
User Guide
Number of Rows 3
Number of Positions 22
Color Black
Length - Post (Mating) 0.920" (23.368mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 1.230" (31.242mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, DW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.200" (5.080mm)
Package Bulk
Length - Tail 0.110" (2.794mm)