DW-11-15-F-D-400
Samtec Inc.
Product No:
DW-11-15-F-D-400
Description:
CONN HDR 22POS 0.1 STACK T/H
User Guide
Number of Rows 2
Number of Positions 22
Color Black
Length - Post (Mating) 0.120" (3.048mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin 0.630" (16.002mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, DW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.400" (10.160mm)
Package Bulk
Length - Tail 0.110" (2.794mm)