DW-12-08-T-Q-200
Samtec Inc.
Product No:
DW-12-08-T-Q-200
Description:
CONN HDR 24POS 0.1 STACK T/H TIN
User Guide
Number of Rows 3
Number of Positions 24
Color Black
Length - Post (Mating) 0.220" (5.588mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) -
Length - Overall Pin 0.530" (13.462mm)
Contact Finish - Post (Mating) Tin
Series Flex Stack, DW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.200" (5.080mm)
Package Bulk
Length - Tail 0.110" (2.794mm)