DW-12-12-T-S-750-LL
Samtec Inc.
Product No:
DW-12-12-T-S-750-LL
Description:
CONN HDR 12POS 0.1 STACK T/H TIN
User Guide
Number of Rows 1
Number of Positions 12
Color Black
Length - Post (Mating) 0.170" (4.318mm)
Row Spacing -
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) -
Length - Overall Pin 1.030" (26.162mm)
Contact Finish - Post (Mating) Tin
Series Flex Stack, DW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.750" (19.050mm)
Package Bulk
Length - Tail 0.110" (2.794mm)