DW-15-07-T-D-225
Samtec Inc.
Product No:
DW-15-07-T-D-225
Description:
CONN HDR 30POS 0.1 STACK T/H TIN
User Guide
Number of Rows 2
Number of Positions 30
Color Black
Length - Post (Mating) 0.095" (2.413mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) -
Length - Overall Pin 0.430" (10.922mm)
Contact Finish - Post (Mating) Tin
Series Flex Stack, DW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.225" (5.715mm)
Package Bulk
Length - Tail 0.110" (2.794mm)