DW-15-15-F-D-353
Samtec Inc.
Product No:
DW-15-15-F-D-353
Description:
CONN HDR 30POS 0.1 STACK T/H
User Guide
Number of Rows 2
Number of Positions 30
Color Black
Length - Post (Mating) 0.167" (4.242mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin 0.630" (16.002mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, DW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.353" (8.966mm)
Package Bulk
Length - Tail 0.110" (2.794mm)