DW-31-14-F-D-812-LL
Samtec Inc.
Product No:
DW-31-14-F-D-812-LL
Description:
CONN HDR 62POS 0.1 STACK T/H
Color Black
Length - Post (Mating) 0.507" (12.878mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin 1.430" (36.322mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, DW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.812" (20.625mm)
Package Bulk
Length - Tail 0.110" (2.794mm)