DW-31-19-F-D-1000
Samtec Inc.
Product No:
DW-31-19-F-D-1000
Description:
CONN HDR 62POS 0.1 STACK T/H
Color Black
Length - Post (Mating) 0.220" (5.588mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin 1.330" (33.782mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, DW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 1.000" (25.400mm)
Package Bulk
Length - Tail 0.110" (2.794mm)