DW-34-10-F-S-575
Samtec Inc.
Product No:
DW-34-10-F-S-575
Description:
CONN HDR 34POS 0.1 STACK T/H
User Guide
Number of Rows 1
Number of Positions 34
Color Black
Length - Post (Mating) 0.145" (3.683mm)
Row Spacing -
Length - Overall Pin 0.830" (21.082mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, DW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.575" (14.605mm)
Package Bulk
Length - Tail 0.110" (2.794mm)