DW-34-12-F-D-740
Samtec Inc.
Product No:
DW-34-12-F-D-740
Description:
CONN HDR 68POS 0.1 STACK T/H
User Guide
Number of Rows 2
Number of Positions 68
Color Black
Length - Post (Mating) 0.180" (4.572mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin 1.030" (26.162mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, DW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.740" (18.796mm)
Package Bulk
Length - Tail 0.110" (2.794mm)