DW-36-11-F-S-670
Samtec Inc.
Product No:
DW-36-11-F-S-670
Description:
CONN HDR 36POS 0.1 STACK T/H
User Guide
Number of Rows 1
Number of Positions 36
Color Black
Length - Post (Mating) 0.150" (3.810mm)
Row Spacing -
Length - Overall Pin 0.930" (23.622mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, DW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.670" (17.018mm)
Package Bulk
Length - Tail 0.110" (2.794mm)