DW-36-13-F-D-930
Samtec Inc.
Product No:
DW-36-13-F-D-930
Description:
CONN HDR 72POS 0.1 STACK T/H
User Guide
Number of Rows 2
Number of Positions 72
Color Black
Length - Post (Mating) 0.190" (4.826mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin 1.230" (31.242mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, DW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.930" (23.622mm)
Package Bulk
Length - Tail 0.110" (2.794mm)