DW-45-19-F-D-1030
Samtec Inc.
Product No:
DW-45-19-F-D-1030
Description:
CONN HDR 90POS 0.1 STACK T/H
User Guide
Number of Rows 2
Number of Positions 90
Color Black
Length - Post (Mating) 0.190" (4.826mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin 1.330" (33.782mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, DW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 1.030" (26.162mm)
Package Bulk
Length - Tail 0.110" (2.794mm)