DW-47-12-F-D-755
Samtec Inc.
Product No:
DW-47-12-F-D-755
Manufacturer:
Samtec Inc.
Description:
CONN HDR 94POS 0.1 STACK T/H
User Guide
Number of Rows 2
Number of Positions 94
Color Black
Length - Post (Mating) 0.165" (4.191mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin 1.030" (26.162mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, DW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.755" (19.177mm)
Package Bulk
Length - Tail 0.110" (2.794mm)