DW-47-12-F-S-685
Samtec Inc.
Product No:
DW-47-12-F-S-685
Description:
CONN HDR 47POS 0.1 STACK T/H
User Guide
Number of Rows 1
Number of Positions 47
Color Black
Length - Post (Mating) 0.235" (5.969mm)
Row Spacing -
Length - Overall Pin 1.030" (26.162mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, DW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.685" (17.400mm)
Package Bulk
Length - Tail 0.110" (2.794mm)