DW-50-15-F-D-335
Samtec Inc.
Product No:
DW-50-15-F-D-335
Description:
CONN HDR 100POS 0.1 STACK T/H
User Guide
Number of Rows 2
Number of Positions 100
Color Black
Length - Post (Mating) 0.185" (4.699mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin 0.630" (16.002mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, DW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.335" (8.509mm)
Package Bulk
Length - Tail 0.110" (2.794mm)