DWM-15-59-G-S-469
Samtec Inc.
Product No:
DWM-15-59-G-S-469
Description:
CONN HDR 15POS 0.05 STACK T/H
User Guide
Number of Rows 1
Number of Positions 15
Color Black
Length - Post (Mating) 0.166" (4.216mm)
Row Spacing -
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 0.755" (19.177mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, DWM
Pitch 0.050" (1.27mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.469" (11.913mm)
Package Bulk
Length - Tail 0.120" (3.048mm)