DWM-34-57-S-D-530
Samtec Inc.
Product No:
DWM-34-57-S-D-530
Manufacturer:
Samtec Inc.
Description:
CONN HDR 68POS 0.05 STACK T/H
User Guide
Number of Rows 2
Number of Positions 68
Color Black
Length - Post (Mating) -
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin 0.650" (16.510mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, DWM
Pitch 0.050" (1.27mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.530" (13.462mm)
Package Bulk
Length - Tail 0.120" (3.048mm)