Home / Foam / E-50SMPSA-10"X10"-5PK
minImg
E-50SMPSA-10"X10"-5PK
Aearo Technologies LLC, a 3M company
Product No:
E-50SMPSA-10"X10"-5PK
Description:
ALUMINIZED FACING FOAM 10X10 5PK
User Guide
Thickness 0.125" (3.18mm)
Series TUFCOTE
Mfr Aearo Technologies LLC, a 3M company
Package Bag
Material Flammability Rating UL94 HBF
Size / Dimension 10.00" L x 10.00" W (254.00mm x 254.00mm)