Home / Ferrite Cores / E14/3.5/5-3F46-A63-E
minImg
E14/3.5/5-3F46-A63-E
Ferroxcube
Product No:
E14/3.5/5-3F46-A63-E
Manufacturer:
Ferroxcube
Package:
E 14 x 3.5 x 5
Description:
FERRITE CORE E 3F46
User Guide
Tolerance -
Material 3F46
Core Type E
Product Status Active
Supplier Device Package E 14 x 3.5 x 5
Series -
Length 0.551" (14.00mm)
Gap -
Mfr Ferroxcube
Height 0.138" (3.50mm)
Package Bulk
Width 0.197" (5.00mm)