E2271KS091
Pervasive Displays
Product No:
E2271KS091
Manufacturer:
Pervasive Displays
Description:
2.7" EPD, WIDE TEMPERATURE, FAST
User Guide
Touchscreen -
Viewing Area -
Dot Pixels 264 x 176
Controller Type -
Display Mode -
Product Status Active
Graphics Color Black
Diagonal Screen Size 2.710" (68.83mm)
Series -
Display Type TFT - Color
Backlight Without Backlight
Background Color White
Mfr Pervasive Displays
Dot Size -
Package Bulk
Interface SPI
Dot Pitch 0.22mm W x 0.22mm H