Home / Ferrite Cores / E42/21/20-3C90-G1500
minImg
E42/21/20-3C90-G1500
Ferroxcube
Product No:
E42/21/20-3C90-G1500
Manufacturer:
Ferroxcube
Package:
E 42 x 21 x 20
Description:
FERRITE CORE E 3C90
User Guide
Tolerance -
Material 3C90
Core Type E
Product Status Active
Supplier Device Package E 42 x 21 x 20
Series -
Length 1.693" (43.00mm)
Gap -
Mfr Ferroxcube
Height 0.827" (21.00mm)
Package Bulk
Width 0.787" (20.00mm)