EAP-20-221
Cosel USA, Inc.
Product No:
EAP-20-221
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Description:
LINE FILTER 250VDC/VAC 20A CHAS
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Frequency - Operating -
Configuration Single Stage
Applications General Purpose
Termination Style Terminal Block
Approval Agency cURus, VDE
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Inductance -
Series EAP
Mfr Cosel USA, Inc.
Filter Type Single Phase
Package Box
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral) 250 V
Voltage - Rated AC 250V
Current 20 A
Voltage - Rated DC 250V