ECJ-5YF1V106Z
Panasonic Electronic Components
Product No:
ECJ-5YF1V106Z
Description:
CAP CER 10UF 35V Y5V 1812
User Guide
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance -20%, +80%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 35V
Size / Dimension 0.175" L x 0.126" W (4.45mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient Y5V (F)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Obsolete
Ratings -
Series ECJ
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 10 µF