Home / Crystals / ECS-122.8-10-33-AGM-TR
minImg
ECS-122.8-10-33-AGM-TR
ECS Inc.
Product No:
ECS-122.8-10-33-AGM-TR
Description:
CRYSTAL 12.2880MHZ 10PF SMD
User Guide
Load Capacitance 10pF
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Frequency Tolerance ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±30ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms
Ratings -
Series ECX-32
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Mfr ECS Inc.
Operating Mode Fundamental
Frequency 12.288 MHz