Home / Crystals / ECS-192-8-36CKM-TR
minImg
ECS-192-8-36CKM-TR
ECS Inc.
Product No:
ECS-192-8-36CKM-TR
Description:
CRYSTAL 19.2000MHZ 8PF SMD
User Guide
Load Capacitance 8pF
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Frequency Tolerance ±10ppm
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Frequency Stability ±10ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 80 Ohms
Ratings -
Series ECX-2236
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Mfr ECS Inc.
Operating Mode Fundamental
Frequency 19.2 MHz