Home / Crystals / ECS-250-10-36B-JTN-TR
minImg
ECS-250-10-36B-JTN-TR
ECS Inc.
Product No:
ECS-250-10-36B-JTN-TR
Manufacturer:
ECS Inc.
Description:
CRYSTAL 25.000 MHZ 10PF SMD
User Guide
Load Capacitance 10pF
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Frequency Tolerance ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Frequency Stability ±20ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms
Ratings -
Series ECX-2236B
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Mfr ECS Inc.
Operating Mode Fundamental
Frequency 25 MHz