Home / Oscillators / ECS-2520MVQ-1250-BS-TR
minImg
ECS-2520MVQ-1250-BS-TR
ECS Inc.
Product No:
ECS-2520MVQ-1250-BS-TR
Manufacturer:
ECS Inc.
Description:
XTAL OSC XO 125.0000MHZ CMOS SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 20mA
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series ECS-2520MVQ MultiVolt™
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 1.6V ~ 3.6V
Output HCMOS
Mfr ECS Inc.
Base Resonator Crystal
Frequency 125 MHz