ECS-T1AD107R
Panasonic Electronic Components
Product No:
ECS-T1AD107R
Description:
CAP TANT 100UF 10V 20% 2917
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code D
Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. -
Series TE
Type Molded
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 100 µF