Home / Oscillators / ECX-L35CN-125.000-TR
minImg
ECX-L35CN-125.000-TR
ECS Inc.
Product No:
ECX-L35CN-125.000-TR
Manufacturer:
ECS Inc.
Description:
XTAL OSC XO 125.0000MHZ LVDS SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm)
Frequency Stability ±25ppm
Current - Supply (Max) 20mA
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
Series ECX-L ECSpressCON™
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Output LVDS
Mfr ECS Inc.
Base Resonator Crystal
Frequency 125 MHz