Home / Oscillators / ECX-P33BN-74.250
minImg
ECX-P33BN-74.250
ECS Inc.
Product No:
ECX-P33BN-74.250
Description:
XTAL OSC XO 74.2500MHZ LVPECL
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 48mA
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Ratings -
Series ECX-P ECSpressCON™
Package / Case 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Output LVPECL
Mfr ECS Inc.
Base Resonator Crystal
Frequency 74.25 MHz