EEE-HAV220WAR
Panasonic Electronic Components
Product No:
EEE-HAV220WAR
Description:
CAP ALUM 22UF 20% 35V SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.213" (5.40mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 35 V
Ripple Current @ Low Frequency 35 mA @ 120 Hz
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings AEC-Q200
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
Series HA
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 59.5 mA @ 10 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 22 µF