EEV-HA2A220P
Panasonic Electronic Components
Product No:
EEV-HA2A220P
Description:
CAP ALUM 22UF 20% 100V SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.402" (10.20mm)
Surface Mount Land Size 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100 V
Ripple Current @ Low Frequency 60 mA @ 120 Hz
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings AEC-Q200
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
Series HA
Package / Case Radial, Can - SMD
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 22 µF