ELC-09D391F
Panasonic Electronic Components
Product No:
ELC-09D391F
Description:
FIXED IND 390UH 460MA 860MOHM TH
User Guide
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 10 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.350" (8.90mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 460 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.374" Dia (9.50mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 860mOhm
Inductance 390 µH