ELC-15E682
Panasonic Electronic Components
Product No:
ELC-15E682
Description:
FIXED IND 6.8MH 360MA 2.9 OHM TH
User Guide
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 10 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.906" (23.00mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 360 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2.9Ohm
Inductance 6.8 mH