ELF-25C025A
Panasonic Electronic Components
Product No:
ELF-25C025A
Description:
CMC 2.5A 2LN TH
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 115°C
DC Resistance (DCR) (Max) 80mOhm (Typ)
Approval Agency -
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.004" L x 0.984" W (25.50mm x 25.00mm)
Height (Max) 0.827" (21.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series C
Voltage Rating - DC -
Package / Case Vertical, 4 PC Pin
Number of Lines 2
Current Rating (Max) 2.5A
Voltage Rating - AC 250V