Home / LED Drivers / ELG-200-C1750DA
minImg
ELG-200-C1750DA
MEAN WELL USA Inc.
Product No:
ELG-200-C1750DA
Description:
LED POWER SUPPLIES 199.5W57-114V
User Guide
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Input (Max) 305VAC
Termination Style Wire Leads
Voltage - Isolation 3.75 kV
Approval Agency CB, CCC, CE, cURus, EAC, ENEC, RCM
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 8.66" L x 2.80" W x 1.48" H (220.0mm x 71.0mm x 37.5mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 1.75A
Ratings IP67
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 100VAC
Power (Watts) 200 W
Series ELG-200-C (200W)
Type Constant Current
Efficiency 92%
Voltage - Output 57 ~ 114V