ERA-3AEB3831V
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERA-3AEB3831V
Package:
0603
Description:
RES SMD 3.83KOHM 0.1% 1/10W 0603
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
Resistance 3.83 kOhms
Power (Watts) 0.1W, 1/10W