ERA-3AED7681V
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERA-3AED7681V
Package:
0603
Description:
RES 7.68K OHM 0.50% 25PPM 0603
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.5%
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
Resistance 7.68 kOhms
Power (Watts) 0.1W, 1/10W