ERA-8AEB8870V
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERA-8AEB8870V
Package:
1206
Description:
RES SMD 887 OHM 0.1% 1/4W 1206
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings AEC-Q200
Resistance 887 Ohms
Power (Watts) 0.25W, 1/4W