ERA-8AED1820V
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERA-8AED1820V
Description:
RES 182 OHM 0.50% 1/8W 1206
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±0.5%
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Ratings AEC-Q200
Resistance 182 Ohms
Power (Watts) 0.25W, 1/4W