ERC5011K000FKEB500
Vishay Dale
Product No:
ERC5011K000FKEB500
Manufacturer:
Vishay Dale
Package:
Axial
Description:
RES 11K OHM 1% 1/10W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 11 kOhms
Power (Watts) 0.1W, 1/10W