ERJ-12RQJ6R2U
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERJ-12RQJ6R2U
Package:
1812
Description:
RES SMD 6.2 OHM 5% 1/2W 1812
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1812
Ratings AEC-Q200
Resistance 6.2 Ohms
Power (Watts) 0.5W, 1/2W