ERJ-1GEF5101C
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERJ-1GEF5101C
Package:
0201
Description:
RES SMD 5.1K OHM 1% 1/20W 0201
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.010" (0.26mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0201
Resistance 5.1 kOhms
Power (Watts) 0.05W, 1/20W